loader image

Hesap Silme ve Yenilikler

Duyduk Duymadık Demeyin - Hesap Silme Saygıdeğer Site Misafirlerimiz, bugün 1100’dan fazla kullanıcı hesapları web sitemizden tamamıyla silindi. Genelde sahte hesaplar, fake veya geçici eposta adresi içeren üyelikler ve bazı eposta onayı bekleyenler silindi. Bu şekilde sitemiz de bu yıl ilk bir temizlik yaparak, sunucu ile web site sistemimizi gereksiz yükten kurtardık.

Bundan sonra bu tür temizlikleri daha çok yapmaya karar verdik çünkü biz bu tür hesaplara ve kayıtlara naif bir bakış açısıyla bakıyoruz.
Amacımız daima samimi bir ortam yaratmaktır. Buraya gelen bizi veya herkesi sevmeye mecbur değil, ama birbirimize daima saygılı olmamız şarttır. Bu bizim için zaten medeni bir kuraldır. Fakat bizi, emeklerimizi, burası için harcadığımız o kadar uğraş ve çalışmalara karşılık:

  • sahte hesap yaratma,
  • sahte eposta adresi kullanma
  • ve burayı sadece sömürmeyi

büyük bir saygısızlık olarak kabul ediyoruz. Onun için bugün o kadar çok hesaplar silindi ve gelecek için bazı değişiklikler planlandı.

Bağımsız olabilmek için bu koskoca web siteyi ayakta tutuyoruz

Bu değişikliklerin içinde temel fikir daha aktif olmamız vardır. Aktif olmayan bir toplumun geleceği olamaz. BDSM toplumu diye bir şey neredeyse kalmadı ülkemizde. Biz kendi toplumumuzu aktif bir hale getiremezsek, BDSM kültürü gelişemez. Sonra bilgisiz, BDSMi sadece seks fantezisi zanneden ve kendini kullandıran bir avanak gruba dönüşürüz.

köle Elif her ne kadar BDSM kültürünü bir kadın köle gözüyle anlatsa da, geniş bir BDSM dünyasını anlatmaya ve göstermeye çalışıyoruz. Kim şimdiye kadar kalemi uzunca yazmak için eline aldıysa, Elif’in yazdığı yazıların ne kadar zaman aldığını ve uğraş istediğini tahmin edecektir. Biz bunun üstüne fotoğraf, video ve sanatsal çalışmaları ekliyoruz.

Ayrıca sansürden mümkün olduğu kadar bağımsız olabilmek için bu koskoca web siteyi ayakta tutuyoruz. Gideriyle, bakımıyla ve tüm gereken uğraşıyla koleelif.com dev bir projedir. Bu projeyi ayakta tutmak için elimizden geldiğince çaba gösteriyoruz. Sağ olun, sitemizin istatistikleri müthiş ve onur verici. Ama maalesef ülkemizde tipik olan bir sanal BDSM hastalığı var, öz emekle hayatta olan projeler öldürülüyor. Neden mi? Nasıl mı?
İlgisizlikten! Bakımsızlıktan! Saygısızlıktan!

Aktif olan üyelerimizi ödüllendirmek istiyoruz

Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bizim için pasif bir duruş, saygısı olmayan bir duruştur. Yanlış anlaşılmasın, çoğunuzun neden sessiz hareket ettiğini biliyoruz. Korku var, ne yapacağını bilmeyen çok ve ‘ben ne yapa bilirim onlar zaten her şey yapıyorlar’ veya ‘başkası yorum yapar’ mantalitesi var. Ama bizim açımızdan hiç düşündünüz mü?

Sizden gelen her tatlı söz, her bastığınız beğeni butonu, gönderdiğiniz sorular ve öneriler bize can veriyor. Emeklerimizin değer ve bizlerin saygı gördüğünü hissediyoruz. O kadar mı zor iki satır yazmak? O kadar mı zamanınızı alır bir beğeni butonuna basmak? O kadar mı ayıp bize soru sormanız veya fikrinizi belirtmeniz?

Bu nedenlerden dolayı gelecek yeniliklerin içinde aktif olan üyelerimizi ödüllendirmek istiyoruz. Ayrıca giriş yapmayan pasif ve fake hesapları silmeye devam edeceğiz.

Bizi bugüne kadar destekleyen tüm güzel insanlara candan teşekkür ederiz. En başta bize devamlı yazan, yorumlarını eksik etmeyen ve sözleriyle bizleri gururlandıran takipçilerimize tüm sevgimizle kucaklıyoruz. Ayrı bir saygıyı ve teşekkürü bizi maddi açıdan videolarımızı satın alan yürekleri güzel insanlar için borç biliriz. Sizler inanılmaz bir destek sunuyorsunuz. Kiminiz kısa bir video, kiminiz birçok videolarımızı birden alıyor ve ufaktan veya büyükten bize destek oluyor. Sizler olmasanız bu proje bu şekilde hayatta duramazdı.

Hayatta kalmamız için, bu sözümüz tüm Türk BDSM toplumu için geçerlidir, birbirimize destek olmalıyız. Saygının bittiği yerde ne sevgi, ne de BDSM olabilir.

Saygılarım ve Sevgilerimle

MasterDaPain

Yazımı paylaşın

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. - Özdemir Asaf

Yazar

Paylaşımlar

Diğer yazılarımı da okuyun :-)

MasterDaPain
Latest posts by MasterDaPain (see all)

Yazımı paylaşın

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. - Özdemir Asaf

Yorumlarınız

Düşücelerinizi paylaşın

Bildiri Gönder
Bildir
guest

5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments

5
0
Düşüncelerini paylaş, lütfen yorum yap.x