loader image

Ayak Yalama

Ayak Yalama köle olabilmek için belirli davranışlar kazanıp belirli alışkanlıklardan vazgeçilmesi gerektiğini biliyordum. Fakat içimde olmayan, aklıma dahi gelmeyen ve hatta önceleri (hadsizce) yadırgayabileceğim zevklerimin olabileceğini hayal edemezdim. Ayak yalama …

Dudağım ilk defa Efendim’in ayağının altına değdi anı hatırladım. İlk defa Efendim’in ayağının altını yalamıştım. Hiç sorgulamadım ki, kim olursa olsun bir ayağın altı öpülür ya yalanır mı! Parmak aralarına kadar dil sokulup, olanca kir yutulur mu! Söylendiği anda kendi vakti geldiğindeki tavrımdan şüphe duymadım. Şaşkınlık ifadesi bile belirledi yüzümde. Yapacaktım. Efendim’in hiçbir emrini sorgulamadım. Hadi köleliği bir kenara bırakıp, insani açıdan düşüneyim desem bile herhangi bir emrini kırıcı, rahatsız edici, vicdana aykırı görmedim. Bunu yalakalık yapmak için söylemiyorum. Efendim’in, benim yapacağım övgülerden fazlasını hak ettiği de ayrı bir gerçek. O çok çok üstün bir insan. Böyle bir Efendi’nin ayağını hiç tereddüt etmeden yalar ve tüm kirini emer yutarım.

Köpekler de sahibine böyle alışıp tanımaz mı zaten

Ayak yalama da ne var demeyin. Onun bir usulü varmış. Öyle rastgele yapılmazmış. Eğer tabanları kaşınan bir köleyseniz izinsiz Efendi’nin ayağının dibinde bitip köpek gibi dilini çıkarır yalarsınız. İzin almamak ceza sebebi olduğu kadar ayağı yalamak da köle için doğru bir hamle. Biliyoruz ki, BDSM’ de işler hep farklı ve çelişkiler içerir. Efendi, kırmızıya siyah diyorsa itiraz mı edelim, yoksa itaat midir gereken! Rengin doğrusu hakkında temelde hemfikirizdir. Ancak, bunu bile bile Efendi’nin işaret ettiğine boyun eğiyorsak ne mutlu bize ki köleyiz. Hem bu tarz cezalar kölenin gözünü korkutmamalı. Tatlı ve Efendi’ye keyif veren bir ceza fırsatı doğar. kölenin tek gayesi Efendi’sini memnun etmekse daha ne! Esasında köle de, cezadan kaçmamalı ve acıya talip olmalıdır.

İzin alan kurallı davranmaya çalışan bir köle olarak ben mesela, Efendim’in ayağının önünde diz çöküp, ‘Efendim, ayağınızın altını yalayabilir miyim?’ diye soruyorum. “Evet.” yanıtı ile varsa çorabını çıkarıyorum. Efendim’in çorabını, başka hiçbir şeyle kıyaslayamayacak şekilde nazik tutup çıkarıyorum. (Kendi iç çamaşırımı çıkarırken bile öyle heyecanlanmam.) Kokluyorum. Gözlerim kapalı, çorabın kokusunu uzun uzun içime çekiyorum. Sıcacık. Efendim’in teri ve kokusu sinmiş her şeyi koklamayı seviyorum. Köpekler de sahibine böyle alışıp tanımaz mı zaten. köle de aynı zamanda köpek demek.

Ayak yalama için can çekiştiren bir köpek

Çorabı kenara usulca bırakıp köpek duruşunda Efendim’in ayağını kokluyorum. Tabanlarından başlayarak, ayağının iç kısımlarına ve oradan da parmaklarının aralarına kadar kokluyorum. Parmak aralarına burnumu sokup tüm kokuyu iuzun süredir havasız kalmışım edasıyla soluyorum. Sonra, Efendim’in tabanlarına geri dönüp öpücükler kondurarak aynı sırayı takip ediyorum. Bu arada, ruj her öpücükte daha az iz bırakarak dudağımdan siliniyor. Öperken de koklamaya çalışıyorum ama kısa kısa alabiliyorum kokuyu. Yanağımı yaslayıp saatlerce öyle kalmak veya uyumak isterim. Öyle yumuşacık öyle dinlendirici.

Dilim ağzıma sığmıyor, yalamak için sabırsızlanıyorum ve yalamaya geçiyorum. Dili dışarda bir köpeğim. Sahibinin ayağının altında mutlu bir köpek. Ayak yalama için can çekiştiren bir köpek. Kuyruğum olsaydı sevinçten pervane gibi sallanırdı. Bu zamanlarda ayarlarım değişiyor. Sıradan insan özelliklerinden sıyrılıp, ne olduğumu en iyi algıladığım anlardan biri oluyor. Efendim’e ne kadar kul köle olsam da az olduğunu, Ona ne kadar muhtaç olduğumu, Onsuz kalmaktan ne kadar çok korktuğumu düşünüyorum. Efendim’in ayağını tabanlarından başlayarak yalıyorum. Hiç sertlik yok. Yumuşak ve narin. Bazen Efendim’in oturuşu ya da uzanışından dolayı ayağının bazı kısımlarına uzanamadığım oluyor. İzin alıp Efendim’in ayağını elimde tutarak yalayabiliyorum. Çoğu zaman da, aç bir hayvan gibi kafamı ve dilimi zorlayarak erişmeye çalışıyorum o noktalara. Köpek bu ya, ellerini kullanmadan da görevini yapabilmeli.

Başka birinin, bir kadının ayağının altını öpmek ve yalamak

Efendim’in ayağının altını duştan çıktıktan sonraki temiz haliyle de yaladım.

Gün boyu çorabın içinde kalarak terlemiş, kirli ve çorabın minik ip parçaları olduğu haliyle de yaladım. Temizken teninin kokusunu ve tadını alabilmek güzel bir lütuf. Kirliyken de, her şeyi dilimle temizleyebilmek çok iyi bir fırsat. Sahibinin, masa altından kırıntılar verip doyurulan bir köpeğim. Yalarken bir durup bakıyorum. Nereyi yalayıp temizlemişim, nerede kir kalmış. Kontrol edip geride bir şey bırakmadan ilerliyorum.

Ayak Yalama – Video Fragman


Parmaklarının arasına doğru yaklaştığımda, yatay olarak yalıyorum. Arasına sıra geldiğinde dilimi sokuyorum ama orayı yaşamanın daha iyi bir yolu daha var. Efendim’den yeni bir izin ile parmaklarını yalamak istediğimi dile getiriyorum. Uygun görürse tüm parmaklarını teker teker ağzıma alıp aralarını dahil yalayıp temizliyorum. Ayağını yalamak için başta izin almışken, neden yeni bir izin aldım? Çünkü, Efendim’in ayak parmaklarını yalarken ayağının üstüne çıkmış oldum. Yerim, Efendim’in ayağının altı olduğu gerçeği ile beraber bu imkan benim için lüks ve ödüldür. Her iki ayağı için de ayrı ayrı izin alıyorum. Eğer almazsam ceza sebebi. Onun uygun görmediği zaman ayağının üstüne çıkmak benim gibi bir köpeğin ne haddine!

Efendim özel, Efendim biricik. Onun ayağının altı ya da üstünü yalamak bana ayrı heyecanlar tattırır. Köpeklik ve kölelik ruhumda doğal vazifem. Ama ayak yalama sadece Efendim de bitmiyormuş. Peki, ya başka birinin, bir kadının ayağının altını öpmek ve yalamak nereden çıktı?

Artık Sokakta o güzel, çıplak ayakları arıyorum

Tüm kadınların benden üstün olduğu telkinleriyle eğitiyorum. Hatta, özel ya da genel olarak bahsettiğim kadınlara, ayaklarının altından öpüyorum gibi bir selamlama şeklim bile var.
Böyle bir emir verildiğinde, yol ve yöntem arıyorum hemen. Yabancı birimin önünde diz çöküp ayağının altını öpmek için yalvarmak, Efendim’in gözü önünde çıplak bir halde başka bir kadının ayağının altını tüm kiri ile yalamak artık benim için rutine binen görevler.

Gururumu resmen hiçe sayıyorum. Hakkımda ne düşündüğü, tavrı, bakışı, ayak kokusu her şeyi elbette ben de bir bir düşünüyorum ve çekiniyorum. Kolay olmamasının, emre itaatsizlik hakkını vermiyor bana. Efendim için birçok kadının ayağının altını öptüm yaladım, yalarım da! Benim için her şey güllük gülistanlık olmayacak tabi. Rahatsızlıkları bastırıp zevkle yapmaya başladım. Telkinler yerini iç güdüsel hissetmeye bıraktı. Artık Sokakta, Efendim’in işareti ile değil kendi gözlerim o güzel, çıplak ayakları arıyorum. Bir de ojeli olursa gözlerim bayram ediyor, ağzım sulanıyor. Yanına bir gitsem, izin alabilsem yalvarsam hatta kabul eder mi ayağının altını yalamamı diye iç geçirip düş kuruyorum. Hiç olmadığı anlarda da, arzu edebiliyorum.

Kadın ayak yalama manyağı oldum

Mesela bir klip veya film izlerken görsem hemen dikkat kesiliyorum. Geçenlerde bir dizi izliyordum. Ev partisi sahnesi var. Birçok kadının ayağı çıplak ve ben ilgi ile takip ediyorum. Ortadaki kadının ayakları ten rengi dahil diğerlerine göre daha fazla cezbetti beni. (Orospu ayak seçer oldu.) Kadın ayak yalama manyağı oldum resmen. Kesinlikle imkan olsa hepsinin ayağının altını yalardım. Fakat, o kadının ayağını daha bir hevesle yalardım eminim. Belki ayrım yapmam ceza almama neden olacak ama olsun. O kadının ayağı bal ise, ceza da kaymak.

Bana ayaklarını uzatıp öptüren ve yalatan tüm kadınlara çok teşekkür ederim. Hepsi çok güzel ve özel kadınlar. Dilerim, önce Efendim’e karşı itaatimi tazelemek ve kadınlara olan sevgimi ve saygımı gösterebilmek adına, Efendim daha çok kadının ayağının önünde diz çöktürür bana.

Yazımı paylaşın

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. - Özdemir Asaf

Yazar

Paylaşımlar

Diğer yazılarımı da okuyun :-)

köle Elif
Latest posts by köle Elif (see all)

Yazımı paylaşın

Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. - Özdemir Asaf

Yorumlarınız

Düşücelerinizi paylaşın

Bildiri Gönder
Bildir
guest
53 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

DeaDLyGuN
DeaDLyGuN(@deadlygun)
6 ay önce

ayak yalamak için herşeyimi verebilirim

Efend1i
Efend1i(@efend1i)
10 ay önce

Bu konuda birçok ders aldığı belli

Alperkose123
Alperkose123(@alperkose123)
1 yıl önce

her şey süper gidiyor harikasınız

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   Alperkose123
1 yıl önce

Teveccühünüz. Güzel vakit geçirmenizi dilerim.

knight32
knight32(@knight32)
1 yıl önce

Süper eğitmişsiniz sevimli kölenizi:) Bravo

muratkole
muratkole(@muratkole)
1 yıl önce

yalnız birşeyi söylemeden edemiycem bu arada inşallah bu yazdığımı efendin görür ve sana büyük bir ceza verir.

Videoyu izledim fakat efendinin ayaklarını yalarken sanki zoraki yalatılıyor gibi olmuş halbuki o ayakları koklarken kokusunu derin bir şekilde çekmen gerekirdi o tabanları büyük bir iştahla yalaman ve parmak aralarını yalarken dil ucu ile değilde dilinin tamamını kullanman lazımdı o parmakları sakso çeker gibi emseydi n keşke

şanslısın ki güzel ayakları olan ve efendiliğin hakkını veren bir sahibin var bence aç bir köpek gibi yalamanda fayda var şahsen ben olsaydım senin yerinde deli gibi yalardım  😊 

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   muratkole
1 yıl önce

Siz kararlısınız benim başımı pardon tabanlarımı yakacaksınız. 🙂

Efendi’min ayağını yalarken büyük istek ve heyecan duyuyorum.Anlaşılan yansıtamamışım.Bunun için üzgünüm. Tavsiyelerinize uymak isterim. Fakat, Efendi’min ayaklarının altında aklıma hiç bir şey gelmiyor. Dünya’yı unutuyorum adeta.

Siz de en kısa zamanda özel bir ayağın altındaki yerinizi bulursunuz.Sizin için çok sevinirim.

muratkole
muratkole(@muratkole)
Cevap:   köle Elif
1 yıl önce

sende tabanlarının yanmasını istemiyor musun zaten  😀  fena mı olur vesile olmuş olurum işte bu aralar internet te bdsm videolarına sardım efsane acı çekme konuları var parmakları şırınga ile birbirine bağlama göğüse şırınga saplama tırnak aralarına iğne sokma ve o halde falaka gibi şeyler var izlemesi baya keyifli oluyor 😀  😀 

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   muratkole
1 yıl önce

Elbette acıya ve cezaya talibim. Ancak temel görevimi yaparken hissettiğim memnuniyeti yansıtamadığımı öğrenmek üzdü beni. Bu verilebilecek cezalardan daha ağır.
Şunu da düşüyorum ki, konu eksiklikten ziyade köle olarak sizin tarzınız ve benim tarzım farklı olabileceği yönünde.

Ben internette acı çekme videolarını izleyemiyorum. Kalbim dayanmıyor. Kendi falaka ve spank videolarım başka tabi. ☺️

muratkole
muratkole(@muratkole)
Cevap:   köle Elif
1 yıl önce

yeni video ve yazılar ne zaman gelcek merakla bekliyorum 😀 

hazaro1
hazaro1(@hazaro1)
1 yıl önce

Elifin içinden gerçek bir ayak fetişisti çıkmış 😀

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   hazaro1
1 yıl önce

Teşekkür ederim. Artık yaz da geldi. Başımı yerden kaldırmam. 🙂

muratkole
muratkole(@muratkole)
1 yıl önce

dünden beri çıkamadım siteden umarım daha iyi yerlere gelirsiniz elifin gözlerinde efendisine olan sadakati resmen gördüm Master DaPain de ayrıca kalitesini konuşturuyor efendi olmasına rağmen uslübü çok iyi bazı masterım diye geçinenler yap lan köpek yala lan sus lan köpek gibi ifadelerle masterlığı ayaklar altına alıyor bu yüzen bir kere daha takdir ettim sizi

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   muratkole
1 yıl önce

Teşekkür ederim. Değerli zamanınızı günlüğümde geçirmeniz beni çok mutlu etti. Okunmaya değer gördüğünüz yazılar benim en gerçek hallerim. Mutluluğum sizlere ilham olsun. Acılarım sizleri keyiflendirsin.

Bunu yazmak bana düşer mi bilmiyorum ama anlamsız hakaret içeren sözler aşağılamanın bir parçası olmasından ziyade, kabalıktır.

muratkole
muratkole(@muratkole)
Cevap:   köle Elif
1 yıl önce

cevap için teşekkür ederim umarım daha çok acı çekersin ki bunu sevdiğini görebiliyorum videolar ve yazılarından

ayrıca bunu yazmak bana düşermi bilmiyorum dedin umarım düşmez de bunun için ekstra ceza alıp mutlu olursun 🙂 

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   muratkole
1 yıl önce

Rica ederim. Benim için dileğinize gönülden katılıyorum. Yağmur damlası kadar bol olsun acılarım. Efendim’in ellerinden ne büyük nimettir acılar.

Ceza alır mıyım diye düşündüm esasında. Buna rağmen kendimi yazmaktan da alıkoyamadım. Eğer ceza alırsam, bu tür durumların bana düşmeyeceğine artık emin olurum. 🙂

muratkole
muratkole(@muratkole)
Cevap:   köle Elif
1 yıl önce

umarım güzel bir ceza alırsın acısı bol ve keyif verici olur inşallah güzel bir falaka olur inşallah senin için bunun için dua bile edebilirim  😄 

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   muratkole
1 yıl önce

Dua eden ağzınıza sağlık. ☺️ Bir kölenin diğer bir köle için edebileceği en güzel dua budur. Teşekkür ederim.

muratkole
muratkole(@muratkole)
Cevap:   köle Elif
1 yıl önce

sende bana dua et bari bir efendim olsun 🙂

Samosa
Samosa(@samosa)
1 yıl önce

Normal hayatınızda da mı böyle bir ilişkiniz var yoksa kamera açılınca mı bdsm işliyorsunuz ? Üretilen ürünler biraz sınırlı ondan merak ettim normal şartlarda daha fazlası beklenir çünkü…

MasterDaPain
MasterDaPain(@admin)
Yönetici
Cevap:   Samosa
1 yıl önce

Bence Samosa olayı çözdü, Elif sen çok sınırlı bir insansın. Nereden baksan ülkemizin diğer kölelerin websitelerinde 7/24 canlı yayın var ve tüm hayatlarını herkesle paylaşıyorlar. Sen tribünlere oynuyorsun  😜 

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   MasterDaPain
1 yıl önce

Her zamanki aptallığım Efendim. Özür dilerim. ☺️ Uygun göreceğiniz cezaya hazırım Efendim. Verimsiz, sığ bir köleyim ben.

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   Samosa
1 yıl önce

Normal hayatımızda da aynı ilişki sürdürülüyor. Üçüncü kişilerin yanında dikkatli davranıyoruz. Buraya yansıyan sadece ve sadece görsel bakış açısıdır. Kamera kapandığında aynı hiyerarşik sistem devam ediyor. Bu ilişki kesinlikle herhangi bir menfaata dayali değildir. Basit bir kadın erkek ilişkisi de değil. Öyle olsaydı bu kadar acı çekmeye ne lüzum var!

Üretilen ürünlerin sınırlı olmasının bir çok sebebi var. Yalnız şunun bilinmesi gerekir ki, bu günlük benim mahremim. Her kayıt paylaşılmıyor. Bir mecburiyet yok ve gönüllüdür. Hızlı tüketimi marifet olarak görmüyoruz. Bir BDSM çiftinden ardı arkası kesilmeyen paylaşımlar beklemek yerine, herkes birkaç ürün üretse daha çeşit ve renk olurdu.

Khan
Khan(@khan)
1 yıl önce

Bir kölenin ilk ve ana görevlerinden biribu sanırım. O açıdan ders verir şekilde ve amlatarak video çekmeniz çok güzel. Harikasınız:)

MasterDaPain
MasterDaPain(@admin)
Yönetici
Cevap:   Khan
1 yıl önce

Evet, kesinlikle haklısınız. Belki ayağını yalatmayı sevmeyen Efendi olabilir ama bir kölede ki köpek eğitimi içinde kesinlikle vaz geçilemez bir temel görevlerinden biridir. Efendisinin kokusunu ve tadını bilmesi gereken temel bölgedir çünkü onun yeri Efendisinin ayakları altındadır. Ve açıkçası bende ayaklarımı yalatmayı çok seviyorum  😈 

luffy16
luffy16(@luffy16)
1 yıl önce

Video ve içeriği çok güzel olmuş. Normalde internetten video satın almam ama video çok güzel görünüyor satın alacağım. Bu tarz Ayak çorap vücut temizliği ile ilgili daha fazla video bekliyoruz. İyi günler

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   luffy16
1 yıl önce

Gösterdiğiniz ayrıcalık için teşekkürler. Videoyu izlerken güzel vakit geçirmenizi dilerim. Umarım beğenirsiniz. İyi günler.

oyunobudur
oyunobudur(@oyunobudur)
1 yıl önce

Muhteşem yazı…

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   oyunobudur
1 yıl önce

Teşekkür ederim. Keyifli okumalar.

Khan
Khan(@khan)
1 yıl önce

Harika bir yazi. Bu konuya daha cok deginmenizi dilerim. Harikasinizzz

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   Khan
1 yıl önce

Teşekkür ederim. Ben de bu tarz görevleri seviyorum. Dilerim emir alırım ve sizlerle paylaşabilirim.

suspus
suspus(@suspus)
1 yıl önce

benben dosyayı satın aldım ama girmiyor eror 404 diyo

MasterDaPain
MasterDaPain(@admin)
Yönetici
Cevap:   suspus
1 yıl önce

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Sistemde bir hata oluşmuş. Tekrar dener misiniz?

Kingjames
Kingjames(@kingjames)
1 yıl önce

Muhteşem olmuş fevkalade

suspus
suspus(@suspus)
1 yıl önce

bayan ayağımı erkek mi

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   suspus
1 yıl önce

Efendim’in ayağının altını yalamak benim köpek olarak asıl görevim ce ihtiyacım. Diğer tüm erkekler yasak! Onun dışında tüm kadınların ayağının altını yalamaya bir emir ile hazırım.

xxxtentacion
xxxtentacion(@xxxtentacion)
1 yıl önce

etkileyici bir içerik daha harikasınız bir de bir sorum olucak altınla aldığım videoları nasıl izleyebilirim hiçbir şekilde bulamıyorum

MasterDaPain
MasterDaPain(@admin)
Yönetici
Cevap:   xxxtentacion
1 yıl önce

Teşekkürler. Altına video satın alındıktan sonra eposta adresinize bir eposta geliyor. Onun içinde videoyu indirmek için bir link var. Onu tıklayıp videoyu izleye bilirsiniz.

xxxtentacion
xxxtentacion(@xxxtentacion)
Cevap:   MasterDaPain
1 yıl önce

teşekkür ederim yardımınız için icloud alanım dolu olduğu için mail gelenler kutusunda görünmüyormuş şu anda düzelttim aynı maili tekrar atma şansınız var mıdır acaba uzun zamandır takipçisiyim blogun altınlarımın boşa gitmesi üzer 🙁

MasterDaPain
MasterDaPain(@admin)
Yönetici
Cevap:   xxxtentacion
1 yıl önce

Konuyla ilgili en kısa zamanda size geri gönüş yapacağım.

MasterDaPain
MasterDaPain(@admin)
Yönetici
Cevap:   xxxtentacion
1 yıl önce

Size tekrar bir eposta gönderdik. Orada ki indirme linki tıklayıp videoyu izleyebilirsiniz.

mathslh
mathslh(@mathslh)
1 yıl önce

bu arada her ne kadar köle olsanda senin ayaklarında yalanır doğrusu

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   mathslh
1 yıl önce

Teşekkür ederim.

mathslh
mathslh(@mathslh)
1 yıl önce

güzelde şu yabancı kadının ayakkabısını yaladığın videoyu ne zaman paylaşacaksın elif

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   mathslh
1 yıl önce

Yayınlanacağı günü ben de sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım beğenirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

EnderMaster
EnderMaster(@endermaster)
1 yıl önce

Bu arada unutmayalım sitenin yeni arayüzü bir başka güzel olmuş elinize sağlık

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   EnderMaster
1 yıl önce

Evet, harika değil mi. Bu haliyle sayfada gezinmek çok keyifli. Efendim emeğini ve ilgisini esirgemediği için çok şanslıyım.

EnderMaster
EnderMaster(@endermaster)
1 yıl önce

Sonunda yeni Yazı ve videosu geldi okumak ve izlemek için sabırsızlanıyorum

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   EnderMaster
1 yıl önce

İlginiz için teşekkür ederim. Keyifli okumalar ve videoyu izlerken hoş vakit geçirmenizi dilerim.

mozer964
mozer964(@mozer964)
1 yıl önce

Elif’in böyle iyi eğitilmiş bir köle olmasında yediği falakaların çok önemli bir yeri var bence

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   mozer964
1 yıl önce

Kesinlikle… Öğrenecek daha çok şey, katedecek upuzun bir yol var. Sopadan alacaklıyım.

ata35
ata35(@ata35)
1 yıl önce

Fragman bile etkileyici kim bilir video nasıldır. Izlemek için sabırsızlanıyorum. Ayrıca sayfanın yeni hâlini beğendiğimi söylemeden geçmek istemem başarıları işleriniz hep devam eder umarım.

köle Elif
köle Elif(@koleelif)
Cevap:   ata35
1 yıl önce

Teşekkür ederiz. Yenilikler Efendim’in eseri. Ben de çok çok beğendim, bayıldım. Ellerine sağlık Efendim.
Paylaşımlarımız ve başarılarımız devam ederken siz değerli takipçilerimizle ilerlemek isteriz.
Şimdiden video için keyifli seyirler.

Sesli Dinle 🔉

Aşağıda ki butona tıklayarak yazıyı robota okuta bilirsiniz.

x
53
0
Düşüncelerini paylaş, lütfen yorum yap.x